Hospicjum to też Życie  
mapa
Fundacja Hospicyjna
Lubię Pomagać
Poznaj Partnerów Projekt Więźniowie Forum wolontariatu pomóż nam pomagać forum napisz pożegnanie
1 procent
Umierać po ludzku
 • "Biegam - Pomagam"
  10.04.2014

  Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2014, wzorem poprzednich edycji, mocno promuje nowoczesny model charytatywności, który łączy zamiłowanie do biegania z ideą pomagania potrzebującym.


  więcej
 • Pola Nadziei na Pomorzu za nami
  09.04.2014

  Pola Nadziei na Pomorzu 2014 już za nami. Około 4 tysięcy wolontariuszy rozdało prawie 150 tysięcy żonkili i uzbierało blisko 470 tysięcy złotych. Wszystkie pieniądze przeznaczone zostaną dla podopiecznych hospicjów, nadzieja zostanie z nami. 


  więcej
 • Nowa ustawa o zbiórkach publicznych
  02.04.2014

  W dniu 1 kwietnia br. w Belwederze prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę o zbiórkach publicznych. W uroczystości w Belwederze brali udział działacze organizacji pozarządowych, przedstawiciele administracji oraz parlamentarzyści, którzy wspólnie pracowali nad nowym prawem. Po trzech miesiącach od publikacji w Dzienniku Ustaw zastąpi ono dotychczasową ustawę o zbiórkach – z 1933 r.


  więcej
 • Projekt "Wolontariat opiekuńczy"
  04.03.2014

  Już w marcu (8 marca, 22 marca i 12 kwietnia) odbędą się pierwsze warsztaty dla koordynatorów wolontariatu opiekuńczego. W programie m.in.: współpraca i komunikacja z chorym i jego rodziną, wolontariat akcyjny w ośrodku, propagowanie idei wolontariatu poprzez współpracę z mediami, fundraising.

  Inicjatorem projektu „Wolontariat opiekuńczy”, są: Samorząd Województwa Pomorskiego, Fundacja Hospicyjna, Fundacja Lubię Pomagać oraz trójmiejskie placówki medyczne.


  więcej
 • V Konferencja OFPOP
  27.02.2014

  W imieniu organizatorów zapraszamy na V Ogólnopolskie Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej, które odbędzie się w dniach 28- 31 marca w Szczecinie. Jest to okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń lekarzy, pielęgniarek, psychologów i rehabilitantów pracujących na co dzień z nieuleczalnie chorymi dziećmi. Komitet naukowy wskazał cztery zasadnicze sesje tematyczne: "Nowe trendy i wyzwania w opiece paliatywnej nad dziećmi", "Wybrane przypadki kliniczne w pediatrycznej opiece paliatywnej", "Holistyczny wymiar pracy hospicyjnej" oraz "Zespół hospicyjny".

   


  więcej
 • Światowy Dzień Chorego
  11.02.2014

  11 lutego 2014 obchodzimy XXII Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II wyznaczając go jako dzień, który ma uwrażliwiać na cierpienie pacjentów i jednocześnie zachęcać do wspierania lekarzy i duszpasterzy, którzy pomagają chorym.


  więcej
 • "Gwiazdy Dobroczynności" wybrane
  11.02.2014

  Agnieszka Cegielska, Halina Benedyk, Małgorzata-Ostrowska-Królikowska, Natalia Kukulska i Bohdan Smoleń - to tegoroczni laureaci konkursu "Gwiazdy Dobroczynności". O ich zwycięstwie zadecydowało ponad 70 tys. głosów internautów. Nagrodę specjalną Magazynu SHOW odebrała w tym roku Małgorzata Socha. Kapituła przyznała również Honorową Gwiazdę Dobroczynności Magdalenie Różczce. Nagrody wręczono 8 lutego podczas V Balu Charytatywnego "Gwiazdy Dobroczynności" w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.


  więcej
 • Międzynarodowa Szpitalna Koronka
  15.01.2014

  3 stycznia 2014 roku - rozpoczęła się MIĘDZYNARODOWA SZPITALNA KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. W każdy piątek miesiąca o godz.. 15.00 modlitwa jednoczyć będzie chorych z całego świata!


  więcej

« poprzednia  Strona 1 z 239   następna »

sklepik
sklepik

IQ PL Sp. z o.o.

Pallipedia
POLECAMY
AKCJE
BIBLIOTEKA
dobra nowina
EXTRA
SONDA
Prawda czy nadzieja
Czy pytającemu o swój stan zdrowia umierającemu człowiekowi należy mówić prawdę?
Raczej tak lub zdecydowanie tak. Utrzymywanie chorego w niewiedzy przynosi więcej szkód niż korzyści.
Raczej nie lub zdecydowanie nie. Prawda zabija nadzieję, a ta jest ważniejsza od prawdy.
Zobacz wyniki
Siepomaga
Voices for Hospices
   Krajowy Duszpasterz Hospicjów Fundacja Hospicyjna
zachodnio-pomorskie pomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie wielkopolskie lubuskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląkie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskie Znajdź hospicjum