Hospicjum to też Życie  
mapa
Fundacja Hospicyjna
Lubię Pomagać
Poznaj Partnerów Projekt Więźniowie Forum wolontariatu pomóż nam pomagać forum napisz pożegnanie
1 procent
Umierać po ludzku
 • Wielkanocny Koncert Dobroczynny
  06.03.2015

  28 marca o godz. 18.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku, odbędzie się Wielkanocny Koncert Dobroczynny Bądźmy razem na rzecz Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.  Koncert wpisuje się w obchody Roku pamięci o tych, którzy przybyli do Gdańska z dawnych kresów wschodnich Polski, jakim Rada Miasta Gdańska ogłosiła rok 2015.


  więcej
 • Do wszystkich ludzi dobrej woli.
  29.01.2015

  To jest nasz List Otwarty do wszystkich ludzi dobrej woli. Prosimy - przeczytajcie go i pomóżcie nam pomagać. Prosimy o Wasz 1% podatku lub, abyście pokazali nasz apel swoim bliskim, przyjaciołom i znajomym. W ten sposób też nas wspieracie. Nie jest jeszcze za późno na ratunek!


  więcej
 • "Wieczór śpiewany" dla Hospicjum w Wilnie
  12.01.2015
  W imieniu s. Michaeli z Wilna, serdecznie zapraszamy na „wieczór śpiewany” w kościele Ojców Dominikanów w Warszawie na Służewcu, w dniu 15.01 o godz. 20.15.

   

  więcej
 • Tumbo Pomaga
  17.12.2014

  W dniach 21-22 listopada br. w Sopocie odbyła się ogólnopolska konferencja zatytułowana „Zapomniani żałobnicy – o żałobie wśród dzieci i młodzieży”. Wykłady i warsztaty na temat przebiegu procesu żałoby, jej odmiennych postaci w zależności od rodzaju śmierci bliskich oraz różnorodnych metod wsparcia przez otoczenie połączone zostały z inauguracją programu „Tumbo Pomaga” – efektu zeszłorocznej kampanii Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też Życie”, której celem była pomoc dzieciom osieroconym przez pacjentów hospicjów. Od tego roku słonik Tumbo, maskotka Funduszu Dzieci Osieroconych, stał się ich patronem niezależnie od okoliczności śmierci bliskich swoich podopiecznych.


  więcej
 • Kondolencje
  26.11.2014

  Ks. Piotr Krakowiak SAC, Krajowy Duszpasterz Hospicjów, były Dyrektor Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz Fundacji Hospicyjnej, Przyjaciel,  Wiadomość o śmierci Mieczysława Krakowiaka, śp. Ojca bliskiego nam ks. Piotra, przyjęliśmy z wielkim smutkiem. To jest naturalne uczucie, bo wiemy, jak bolesny ślad pozostawia w człowieku śmierć tak ważnej osoby. Życie po stracie jest dużo trudniejsze, a tęsknota i związane z nią cierpienie zmieniają je raz na zawsze. Wtedy ze zdwojoną siłą wraca potrzeba obecności życzliwych i oddanych osób, które umieją i chcą razem być.  Księże Piotrze, jesteśmy!  Przyjaciele z Fundacji Hospicyjnej   


  więcej
 • Sprawozdanie finansowe
  31.10.2014

  W ramach ubiegłorocznej X edycji kampanii „Hospicjum to też Życie" Fundacja Hospicyjna z siedzibą w Gdańsku, przy ul. Chodowieckiego 10, przeprowadziła zbiórkę publiczną, zgodnie z Decyzją MSW Nr 355/2013 z dnia 23.09.2013 roku. Zebrano 79 712,73 PLN. Uzyskana kwota w całości została przeznaczona na: przeprowadzenie szkoleń dla pedagogów szkolnych, nauczycieli i psychologów hospicyjnych, pomoc dzieciom osieroconym będącym pod opieką hospicjów oraz zakup sprzętu medycznego dla Hospicjum. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i pomagają nam pomagać!


  więcej
 • Głosy dla Hospicjów
  17.10.2014

  10 października obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Tradycyjnie już wiele hospicjów świętuje ten dzień organizując koncerty charytatywne "Głosy dla Hospicjów". Wydarzenie to jest rówież nieodłącznym elementem kampanii społecznej "Hospicjum to też Życie", która podobnie jak w zeszłym roku poświęcona jest dzieciom i młodzieży przeżywającym żałobę. Istotnym elementem XI kampanii będzie wdrożenie programu pomocowego pod nazwą „Tumbo Pomaga”, zawdzięczającego swą nazwę słonikowi-maskotce Funduszu Dzieci Osieroconych i mającego za zadanie opiekę psychologiczną nad małoletnimi żałobnikami.

   


  więcej
 • Szkolenie na wolontariuszy w DPS Chojnice
  04.09.2014

  Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach bierze udział w projekcie realizowanym w ramach Rządowego Programu "Aktywność Społeczna Osób Starszych" (ASOS) przez Fundację Hospicyjną, którego celem jest utworzenie i rozwój wolontariatu w domach pomocy społecznej w województwie pomorskim.  W ramach programu Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach zaprasza na bezpłatne szkolenie, wszystkich, którzy chcieliby pomagać jako wolontariusze. Zaproszenie na szkolenie skierowane jest do wszystkich chętnych, w tym przede wszystkim do seniorów. Więcej na tena temat: www.chojnice24.pl


  więcej

« poprzednia  Strona 1 z 241   następna »

sklepik
sklepik

IQ PL Sp. z o.o.

Pallipedia
POLECAMY
AKCJE
BIBLIOTEKA
dobra nowina
EXTRA
SONDA
Prawda czy nadzieja
Czy pytającemu o swój stan zdrowia umierającemu człowiekowi należy mówić prawdę?
Raczej tak lub zdecydowanie tak. Utrzymywanie chorego w niewiedzy przynosi więcej szkód niż korzyści.
Raczej nie lub zdecydowanie nie. Prawda zabija nadzieję, a ta jest ważniejsza od prawdy.
Zobacz wyniki
Siepomaga
Voices for Hospices
   Krajowy Duszpasterz Hospicjów Fundacja Hospicyjna
zachodnio-pomorskie pomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie wielkopolskie lubuskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląkie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskie Znajdź hospicjum