Hospicjum to też Życie :: Tarnów. Ekumenia
Tarnów. Ekumenia
22.10.2005

Koncert odbył się 8.10.2005 r o godz.19. w kościele p.w. Świętej Rodziny w Tarnowie. Poprzedzony był mszą świętą sprawowaną przez Prezesa Tarnowskiego Hospicjum Domowego ks. Jerzego Berdychowskiego w intencji lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy niemedycznych oraz ich rodzin, at akże w intencji pacjentów Hospicjum ich rodzin i za zmarłych podopiecznych.

Na koncert przybyli liczni mieszkańcy Tarnowa, wolontariusze oraz przyjaciele Hospicjum. Poszczególne utwory zespołu „Ekumenia” poprzedzało słowo ks. Jerzego Berdychowskiego wyjaśniające idee Hospicyjne oraz przybliżające cele kampanii ”Hospicjum to też życie”.

Koncert uwieńczył hymn kampanii "Dni, których jeszcze nie znamy” zaśpiewany przez wykonawców oraz wszystkich uczestników koncertu.

Przed i po zakończeniu koncertu młodzież w charakterystycznych żółtych koszulkach z napisem „Lubię pomagać” - WOLONTARIUSZ kwestowała na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego.

Koncert poprzedziłą szeroko zakrojona akcja informacyjna. W mieście rozwieszone zostały plakaty, rozprowadzone zostały specjalne zaproszenia, informację o koncercie zamieściła również lokalna prasa oraz radio i telewizja.

Koncert był miłym wydarzeniem dla melomanów oraz okazją do pogłebienia wiadomości na temat działalnosci hospicyjnej.