Hospicjum to też Życie :: Badania wolontariatu hospicyjnego - apel o pomoc
Badania wolontariatu hospicyjnego - apel o pomoc
07.11.2007

Ile osób pomaga bezinteresownie w hospicjach? Jakiej są płci, w jakim są wieku, jak często można na nich liczyć, czym się zajmują? Choć tematyką wolontariatu hospicyjnego zajmujemy się na co dzień, nie znamy precyzyjnych odpowiedzi na te pytania. Postanowiliśmy ten stan zmienić i poprosiliśmy uczestników kampanii Hospicjum to też Życie i programu rozwoju wolontariatu Lubię Pomagać o pomoc.

We wrześniu na ich skrzynki mailowe wpłynęła prośba o wypełnienie ankiety dotyczącej ilości wolontariuszy pomagających danej placówce. Na nasz apel odpowiedziało 40 osób (którym przy okazji bardzo dziękujemy), dzięki czemu posiadamy szczegółowe informacje na temat następujących miast: Puławy, Gliwice, Toruń (Hospicjum Światło), Krosno, Łomża, Bydgoszcz, Wągrowiec, Kamińsko, Chojnice, Grudziądz, Szczecin, Włocławek, Tychy, Wołomin, Zawiercie, Jaworzno, Busko Zdrój, Pisz, Kraków, Chojnice, Braniewo, Chorzów, Będzin, Wejherowo, Włodawa, Tarnów, Radom, Bielsko-Biała, Lublin, Sztum, Gołdap, Miechów, Dąbrowa Górnicza, Biskupiec, Nidzica, Cieszyn, Trzebnica, Koszalin.
Dane, które spłynęły z tych miejsc dają pewien obraz wolontariatu hospicyjnego w Polsce.

Niestety, wciąż brak nam szczegółowych informacji od innych placówek.

Apelujemy więc jeszcze raz do przedstawicieli tych ośrodków, które jeszcze tego nie zrobiły o wypełnienie ankiet i odesłanie ich na adres p.klawsiuc@hospicja.pl.