O serwisie hospicja.pl

Celem serwisu hospicja.pl jest dostarczenie chorym i ich rodzinom podstawowych informacji z zakresu funkcjonowania hospicjów, możliwości uzyskania pomocy w trakcie choroby i wsparcia w procesie żałoby.

Redakcja serwisu hospicja.pl chciałaby, by temat godnego umierania stał się w społecznej świadomości równie istotny, co zagadnienie godnych narodzin, stanowiąc  nieodłączną, choć ostatnią część ludzkiego życia.

Wraz z wydłużającą się średnią długością życia ludzkiego, coraz lepszą diagnostyką medyczną i stale zwiększającą się zachorowalnością na choroby nowotworowe ośrodki hospicyjne będą coraz silniej wpisywały się w realia opieki nad chorymi. 

Chcielibyśmy również, by dzięki oswajaniu tematyki hospicyjnej, jakość tej opieki ciągle wzrastała, stając się porównywalna z pomocą dostępną w krajach starej Unii Europejskiej czy Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chcesz się z nami podzielić swoimi refleksjami na temat serwisu, idei hospicyjnych, własnych doświadczeń, napisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół redakcyjny